Νίκη Βόλου και ΑΕΛ μας χάρισαν ένα τρελό ματς στον Βόλο με... έξι γκολ!

Σπουδαία ματς στο Βόλο και το … καλύτερο της φετινής Super League 2! Νίκη Βόλου και ΑΕΛ μας χάρισαν ματσάρα με το τελικό 3-3 να τα λέει όλα. Επέστρεψε από το 0-2 η ομάδα του Βόλου. Στους 13 βαθμούς η Λάρισα, χωρίς νίκη παραμένει η Νίκη Βόλου.

Ο Ηλιάδης άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 3′, ενώ ο Παπαγεωργίου στο 18΄έδωσε προβάδισμα δύο γκολ για την Λάρισα, δείχνοντας πως θα έχει το πάνω χέρι στην αναμέτρηση.

Ωστόσο, η Νίκη Βόλου δεν τα παράτησε και πείσμωσε, μειώνοντας το σκορ σε 2-1, πριν την λήξη του πρώτου 45λεπτου, με τον Δούμτση και το ματς έγινε ντέρμπι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βολιώτες ήταν εκπληκτικοί στο ξεκίνημα και ο Σαποβάλοφ στο 60′ ισοφάρισε σε 2-2, ενώ ο Βερνάρδος στο 72΄ έκανε με ωραία προσπάθεια το 3-2, κάνοντας την ολική ανατροπή στην αναμέτρηση!

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Πάντως η ΑΕΛ στην συνέχεια έβγαλε αντίδραση και απέδειξε για ποιον λόγο είναι στην κορυφή της βαθμολογίας, με τον Πασά να φέρνει ξανά το ματς στα ίσα στο 84′. Τα τελευταία λεπτά ήταν ροντέο στην αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να θέλουν μόνο την νίκη.

Εν τέλει όμως η αναμέτρηση έληξε με το χορταστικό 3-3 να δείχνει το πόσο ανταγωνιστικό είναι και το φετινό πρωτάθλημα της Super League 2!