Ο Ματίας Αλμέιδα μίλησε μετά τη νίκη της ΑΕΚ επί του Άρη στο «Κλ. Βικελίδης» και στάθηκε στο πόσο δυσκολεύουν την ομάδα του οι Θεσσαλονικείς.

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 του Άρη, για την 6η Αγωνιστική των Play Off του πρωταθλήματος της Super League, ανεβαίνοντας εκ νέου στην κορυφή της κατάταξης. Αλμέιδα

Ο Λορέν Μορόν (38′) ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Άκη Μάντζιου, αλλά η Ένωση έφυγε με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς από το «Κλεάνθης Βικελίδης» χάρη στα γκολ των Τζιμπρίλ Σιντιμπέ (50′), Νορντίν Άμραμπατ (84′), χάνοντας πολλές ευκαιρίες για μια πιο άνετη νίκη. Βρήκε μπροστά της, όμως, έναν εκπληκτικό Λευτέρη Χουτεσιώτη που ως το 84′ κρατούσε μόνος του τον βαθμό για τους Θεσσαλονικείς.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Οι δηλώσεις του Αλμέιδα στο flash interview

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισοδύναμο, ο αντίπαλος έφτασε δύο τρεις φορές στον κίνδυνο. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε και καταφέραμε να κάνουμε την ανατροπή. Αλλά ο Άρης είναι ένας δύσκολος αντίπαλος και μας κοστίζει όταν τον αντιμετωπίζουμε».

Οι συνθέσεις:

ΆΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Χουτεσιώτης, Φατόρε, Μοντόγια, Μπράμπετς, Ρόουζ (90’+3′ Δεληζήσης), Βερστράτε (46′ Τζούρασεκ), Νταρίντα (77′ Εμβοντό), Μάνου Γκαρθία (64′ Φετφατζίδης), Ζαμόρα, Παναγίδης, Μορόν (77′ Ανσαριφάρντ).

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Κάλενς, Βίντα, Σιντιμπέ (83′ Φερνάντες), Χατζισαφί, Σιμάνσκι (71′ Αραούχο), Γιόνσον, Άμραμπατ (87′ Γαλανόπουλος), Τσούμπερ (82′ Λιούμπισιτς), Πόνσε, Ελίασον (71′ Πινέδα).