Ο ΟΦΗ με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο νίκησε 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και έκανε ένα ακόμα σημαντικό βήμα για την παραμονή του στη Super League.

Ευρείας έκτασης νίκη με 4-0 επί του (ουσιαστικά καταδικασμένου σε υποβιβασμό) ΠΑΣ Γιάννινα σημείωσε ο ΟΦΗ στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Η ομάδα της Ηπείρου, που τελείωσε τον αγώνα με 10 λόγω της αποβολής του Εραμούσπε στο 26ο λεπτό, αποτέλεσε «σάκο του μποξ» για την ομάδα του Ηρακλείου, που εκμεταλλεύτηκε την έλλειψη ψυχολογίας και το κακό βράδυ των φιλοξενούμενων για να φτάσει στο «καρέ».

Έτσι έπαιξαν οι δυο ομάδες

Η εξέλιξη του αγώνα

Η… αρχή του τέλους για τους Γιαννιώτες ξεκίνησε στο 10ο λεπτό, όταν πέφτοντας ο Μαρινάκης έδωσε ασίστ στον Ριέρα που άνοιξε το σκορ σε άδειο τέρμα.

Στο 22΄ ο Εραμούσπε είδε κίτρινη κάρτα για άσχημο μαρκάρισμα στον Ισέκα, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα το χρώμα της έγινε κόκκινο μετά από εξέταση του VAR, σε μια απόφαση του διαιτητή Πουλικίδη που ξεσήκωσε εντονότατες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι εξέδωσαν ανακοίνωση διαμαρτυρίας στο ημίχρονο.

Σε περίπτωση που σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις φυσικά και στο YouTube.

Το έργο των γηπεδούχων έγινε πια ακόμα πιο εύκολο και στο 45΄+4 έφτασαν στο 2-0 με τον Μπάκου να νικά με ωραίο πλασέ τον Νάγκι μετά από έξοχη κάθετη πάσα του Τοράλ.

Στο 57΄ ο Τοράρινσον εκτέλεσε φάουλ στο δεύτερο δοκάρι και ο Ισέκα, καλά πλασαρισμένος και ολομόναχος έγραψε το 3-0, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του ο Ριέρα στο 85΄, από ασίστ του Φελίπε.