Τη δεύτερη σερί ήττα της, μετά από αυτή κόντρα στην Λοριάν, γνώρισε σήμερα (22/10) η Ρεν στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Λίγες ημέρες πριν αναμετρηθεί με τον Παναθηναϊκό στο «Απόστολος Νικολαΐδης» για το Europa League (26/10), η ομάδα από τη Βρετάνη ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Λοριάν με 2-1, στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 9η αγωνιστική.

Σου αρέσουν τα μοναδικά αφιερώματα; Οι σπάνιες ρετρό ιστορίες; Τα εμπεριστατωμένα κείμενα άποψης; Ή θες να ενημερώνεσαι για κάθε hot trend της ημέρας; Ό,τι και να ψάχνεις, το Debut.gr στα παρέχει όλα.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό από αυτογκόλ του Ομαρί, αλλά η Ρεν ισοφάρισε με τον Μπλα. Η Λοριάν κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους, με το 2-1 να διατηρείται ως το τέλος του αγώνα.

Στη σημερινή αναμέτρηση ο τεχνικός της Ρεν, Μπρούνο Ζενεσιό, χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές: Μανταντά, Τρουφέρ, Μπελοσιάν, Ασινιόν, Ομαρί (46΄ Βου), Σανταμαρία, Μπλα (62΄ Σαλάχ), Μπουριζό (62΄ Ντεζιρέ Ντουέ), Λε Φε (76΄ Ρίντερ), Καλιμουεντό (76΄ Γιλντιρίμ), Γκουιρί.