Μετά την προ πέντε ημερών «γκέλα» απέναντι στην Σαμπντόρια (0-0), η Ίντερ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας της Ουντινέζε με 3-1.

Μετά την προ πέντε ημερών «γκέλα» απέναντι στην Σαμπντόρια (0-0), η Ίντερ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας της Ουντινέζε με 3-1 στο Μιλάνο, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Serie A κι ανέβηκε ξανά μόνη δεύτερη στο βαθμολογικό πίνακα.

Το πέναλτι του Λουκάκου στο 20′, το οποίο εκτέλεσε δύο φορές (διότι στην πρώτη που απέκρουσε ο Σιλβέστρι, δεν πατούσε τη γραμμή) έδωσε το προβάδισμα στους «νερατζούρι», όμως η Ουντινέζε έφερε το ματς στα ίσα με τον Λόβριτς ένα λεπτό πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ωστόσο, η Ίντερ είχε πολύ πιο καθαρό μυαλό κι έφτασε σε άλλα δύο γκολ με τους Μιχιταριάν (73′) και Λαουτάρου Μαρτίνες (89′), «σφραγίζοντας» τη νίκη της με 3-1.

Σου αρέσουν τα μοναδικά αφιερώματα; Οι σπάνιες ρετρό ιστορίες; Τα εμπεριστατωμένα κείμενα άποψης; Ή θες να ενημερώνεσαι για κάθε hot trend της ημέρας; Ό,τι και να ψάχνεις, το Debut.gr στα παρέχει όλα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής στη Serie A:

Σασουόλο-Νάπολι 0-2 (12΄ Κβαρατσκέλια, 33΄ Οσιμέν)

Σαμπντόρια-Μπολόνια 1-2 (68′ πεν. Σαμπίρι-27′ Σοριάνο, 90′ Ορσολίνι)

Μόντσα-Μίλαν 0-1 (31΄ Μεσάιας)

Ίντερ-Ουντινέζε 3-1 (20΄ πέν. Λουκάκου, 73΄ Μιχιταριάν, 89΄ Λαουτάρο Μαρτίνες – 44΄ Λόβριτς)