Εντυπωσιακή πρεμιέρα έκανε ο Ολυμπιακός στην Volley League Ανδρών επικρατώντας 3-0 του ΠΑΟΚ.

Εντυπωσιακή πρεμιέρα έκανε ο Ολυμπιακός στην Volley League ανδρών-μετά την πρόκριση στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League-, έχοντας πρώτο σκόρερ το Ραφαήλ Κουμεντάκη και ηγέτη τον Ντράγκαν Τράβιτσα, νίκησε τον ΠΑΟΚ με 3-0 σετ (25-23, 25-17, 25-21), στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη».

Ιδιαίτερα ανταγωνιστικό το πρώτο σετ, όμως τα χαμένα σερβίς του ΠΑΟΚ, επέτρεψαν στον Ολυμπιακό να φτάσει στο 25-23. Καθοριστική η επίθεση του Παγένκ, ο οποίος με μπλοκ άουτ έκανε το 25-23. Μια φάση για την οποία ο Μιλενκόσκι ζήτησε καθυστερημένα challenge και ο διαιτητής δεν το έκανε δεκτό.

Σου αρέσουν τα μοναδικά αφιερώματα; Οι σπάνιες ρετρό ιστορίες; Τα εμπεριστατωμένα κείμενα άποψης; Ή θες να ενημερώνεσαι για κάθε hot trend της ημέρας; Ό,τι και να ψάχνεις, το Debut.gr στα παρέχει όλα.

Διαφορετική η εικόνα στο δεύτερο σετ, όπου ο ΠΑΟΚ συνέχισε τα λάθη, επιτρέποντας μία πιο εύκολη επικράτηση (25-17) στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι μάλιστα βρέθηκαν μπροστά δέκα πόντους.

Στο τρίτο σετ ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα τεσσάρων πόντων, όμως ο ΠΑΟΚ αντέδρασε, φτάνοντας στο 20-20. Δεν κατάφερε όμως να γυρίσει το σετ, χάνοντας με 25-21.