Ο Αστέρας Τρίπολης με μια σπουδαία εμφάνιση πήρε μια σπουδαία νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό με 1-0! Τραγική εμφάνιση των ερυθρόλευκων

Τεράστια νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης ο οποίος και επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού στην Τρίπολη! Μεγάλη γκέλα για την ομάδα του Μεντιλίμπαρ, δεύτερη στην σειρά. Στους 15 βαθμούς ο Ολυμπιακός, ενώ ο Αστέρας ανέβηκε στους 13.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 21′ ο Γιαμπλόνκσι.. ο οποίος με σύμμαχο την τύχη έγραψε το 1-0 και έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα Τρίπολης!

Στην συνέχεια η ομάδα του Μεντιλίμπαρ προσπάθησε να αντιδράσει και να βρει το γκολ της ισοφάρισης πριν την λήξη του πρώτου 45λεπτου, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει. Έτσι οι Αρκάδες πήγαν με το υπέρ τους 1-0 στα αποδυτήρια.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε τα ηνία του ματς και πίεζε για το γκολ που θα φέρει το ματς στα ίσα όμως το έκανε με ανορθόδοξο τρόπο και με… πολλές σέντρες. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι με τους Μακέντα και Ελ Καμπί.

Ο Αστέρας Τρίπολης ωστόσο χωρίς να κλειστεί πίσω… κράτησε με σχετική άνεση το υπέρ του αποτέλεσμα και υποχρέωσε τον Ολυμπιακό σε μια μεγάλη γκέλα! Κακή εμφάνιση από τους ερυθρόλευκους, λίγα 24ωρα μετά την νίκη στην Σουηδία επί της Μάλμε.