Ο Εργκίν Αταμάν σχολίασε το παιχνίδι τονίζοντας πως για τρία δεκάλεπτα οι «πράσινοι» έπαιξαν εξαιρετικά.

O Παναθηναϊκός συνήλθε από το επιθετικό μπλακ άουτ του στα πρώτα πέντε λεπτά της τέταρτης περιόδου, αψήφισε τις απουσίες του (Μήτογλου, Παπαπέτρου, Γκριγκόνις, Μωραΐτης) και με ένα ηρωϊκό comeback, έφυγε με το «διπλό» από την Πόλη, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα στη Euroleague, μετά από δύο σερί ήττες.

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 81-76 της Φενερμπαχτσέ, για την 5η αγωνιστική, βελτίωσαν σε 3-2 το ρεκόρ τους και υποχρέωσαν την ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους στη δεύτερη ήττα της.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram

Συγκεκριμένα είπε: «Στα πρώτα τρία δεκάλεπτα παίξαμε το τέλειο μπάσκετ. Ελέγξαμε στο παιχνίδι, παίξαμε έξυπνα και χρησιμοποιήσαμε σωστά το πικ εν ρολ μας. Στην άμυνα κάναμε εξαιρετική δουλειά, ειδικά πάνω στον Μπόλντγουιν.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δώσαμε παραπάνω χώρο στον Κόλσον και ξεκινήσαμε να κάνουμε λάθη και η Φενέρμπαχτσε ξεκίνησε να παίζει πολύ επιθετική άμυνα με ζώνη και μας έβγαλε εκτός ρυθμού.

Η Φενέρμπαχτσε είχε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς, αφού προηγήθηκε με 5 πόντους μέσα στο γήπεδο της, κάτι που είναι μεγάλο προβάδισμα.

Αλλά σε αυτό το σημείο ο Σλούκας πήρε την μπαγκέτα ως ηγέτης και έβαλε δύο καλάθια και πήραμε ξανά τον έλεγχο του ματς. Το τέταρτο δεκάλεπτο δεν ήταν καλό για εμάς».