Πρώτη νίκη για τον Άρη στο φετινό πρωτάθλημα, με την ομάδα του Καστρίτη να βγάζει αντίδραση στο ματς κόντρα στον Προμηθέα!

Ο Άρης μετά από σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες και επικράτησε του Προμηθέα στην Θεσσαλονίκη με 86-75 !Κορυφαίος για την ομάδα του Καστρίτη ο Βασίλης Τολιόπουλος.

Ο Άρης έκανε επικό ξεκίνημα στην αναμέτρηση και πήρε γρήγορα διαφορά διψήφια και το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 23-11, όντας σε καταπληκτική φόρμα.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Προμηθέας αντέδρασε και με ένα επιμέρους σκορ 26-20, μείωσε το σκορ, με τον Άρη να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του σκορ 43-37!

Ωστόσο, η ομάδα του Καστρίτη έδειξε σοβαρότητα στο τρίτο δεκάλεπτο και πήρε ξανά προβάδισμα 9 πόντων, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο, Τολιόπουλος και Μποχωρίδης καθάρισαν για τους Θεσσαλονικείς, χαρίζοντας μια τεράστια νίκη-ανάσα στον Άρη!

Η ομάδα του ΑΡΗ έβγαλε αντίδραση και απάντησε… στην πίεση που είχε, δείχνοντας πως είναι ένα ικανό σύνολο, στηριζόμενοι φυσικά στις «σταθερές της». Ο κόσμος της ομάδας στο τέλος χειροκρότησε και έμεινε χαρούμενος από το μπάσκετ που έπαιξε η ομάδα του Καστρίτη που ελπίζει σε.. σερί θετικά αποτελέσματα προκειμένου να αντιστρέψει το κλίμα.

Τα δεκάλεπτα: 23-11, 43-37, 62-53, 86-75