Τεράστια νίκη για την Λεβερκούζεν στο ντέρμπι κόντρα στην Άιντραχτ Φρακνφούρτης! Ανατροπή για τους πρωταθλητές

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν παρά τις όποιες απουσίες, κατάφερε να πάρει μια σπουδαία εντός έδρας νίκη κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 2-1!

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο ματς στο 16′ με τον Μαρμούς, ενώ λίγο νωρίτερα ο Μπονιφέις είχε χάσει πέναλτι για την Λεβερκούζεν. Πάντως ο Άντριχ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 25′, με το 1-1 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο, ήταν ανώτερη των φιλοξενούμενων και εν τέλει έκανε την μεγάλη ανατροπή με τον Μπονιφέις να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 72′ γράφοντας το 2-1.

Στο 93′ η Άιντραχτ έχασε μια μοναδική ευκαιρία για να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας, όμως δεν τα κατάφερε και το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης..

Πλέον η Λεβερκούζεν με αυτό το τρίποντο ανέβηκε στους 14 βαθμούς, με την Άιντραχτ να μένει στους 13.