Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΣ Γιάννινα, επικρατώντας με 2-1 του Καμπανιακού με... γκολ στις καθυστερήσεις!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε μια ακόμα εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2, καθώς επικράτησε με 2-1 του Καμπανιακού στα Γιάννενα κάνοντας κατάθεση ψυχής!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα κόντρα στη ροή του ματς με Φροσύνη στο 9′ να λέει «ευχαριστώ» στην τραγική αμυντική λειτουργία των παικτών του ΠΑΣ, γράφοντας το 1-0!

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν την λήξη του πρώτου 45λεπτου, καθώς ο Μάντζης με ένα απίθανο γκολ με ψαλιδάκι έκανε το 1-1 στο 35′, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Από το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο  ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος και είχε αρκετές ευκαιρίες. Εν τέλει ήρθε η λύτρωση και η μεγάλη ανατροπή από την ομάδα του Πέρε Πομς. Ο Σομποτσίνσκι κατάφερε στο 90+1′ να σκοράρει για το 2-1 και να αναδεικνύεται στον απόλυτο πρωταγωνιστή.

Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά από δύο σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα και πλέον βρίσκεται στους δέκα βαθμούς, έχοντας ματς περισσότερο από την πρωτοπόρο Λάρισα!