Τεράστια νίκη για τον Παναθηναϊκό που επικράτησε με 1-0 του ΟΦΗ. Τρίποντο αφιερωμένο στην μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ

Μεγάλο διπλό για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος και επικράτησε με 1-0 του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ, σημειώνοντας την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στην φετινή Super League! Ανέβηκε στους 11 βαθμούς το τριφύλλι και… έβγαλε αντίδραση.

Ο Παναθηναϊκός πήρε σχετικά γρήγορα το προβάδισμα καθώς στο 6′ ο Τετέ με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα συρτά στην κλειστή γωνία την εστίας του ΟΦΗ και έδωσε το προβάδισμα στους πρασίνους με 1-0.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού αφιέρωσαν το γκολ στον αδικοχαμένο Τζορτζ Μπάλντοκ, κρατώντας μια φανέλα με το όνομα του, σε μια συγκινητική στιγμή.

Στην συνέχεια ο ΟΦΗ έβγαλε αντίδραση και έχασε μερικές καλές ευκαιρίες, ενώ είχε και δοκάρι, με το 1-0 να είναι και το σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε καλό ρυθμό με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω και τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτά και να ψάχνουν για γκολ.

Οι Κρητικοί πίεσαν για να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, με την ομάδα του Αλόνσο στα τελευταία λεπτά να κάνει διαχείριση του αποτελέσματος, ενώ στα σημαντικά είναι και το ντεμπούτο του Νίκα με την ομάδα του Παναθηναϊκού.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος με την ομάδα του Αλόνσο να παίρνει μια πολύτιμη νίκη.