Ο Ετόρε Μεσίνα ζήτησε συγγνώμη για την κάκιστη εμφάνιση της Ολίμπια στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα απέναντι στην Ζαλγκίρις Κάουνας.

Την ανατροπή της… χρονιάς έως τώρα στη Euroleague έκανε η Ζαλγκίρις (ρεκόρ 3-1), επικρατώντας της Αρμάνι στο Μιλάνο με 85-82 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 18 πόντους στο φινάλε της τρίτης περιόδου (66-48). Μεσίνα

Ο Ετόρε Μεσίνα ζήτησε συγγνώμη μετά το παιχνίδι και παραδέχθηκε πως η ομάδα του έκανε κάκιστη εμφάνιση στα τελευταία 15 λεπτά του παιχνιδιού.

Αναλυτικά όσα είπε ο Έτορε Μεσίνα:

«Πρέπει να είμαστε ειλικρινείς και να απολογηθούμε για την άθλια εμφάνισή μας στα τελευταία 15 λεπτά. Η Ζαλγκίρις δεν παράτησε το παιχνίδι και εμείς καταρρεύσαμε.

Σε περίπτωση που σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις φυσικά και στο YouTube.

Τα πρώτα μας 25 λεπτά στο ματς ήταν τα καλύτερα που έχουμε παίξει ως τώρα φέτος, αλλά μετά αυτό που έγινε ήταν τρομακτικό. Στην επίθεση αντί να κυκλοφορούμε την μπάλα πήγαμε σε ηρωισμούς με ατομικές προσπάθειες και στην άμυνα αφήναμε τους αντιπάλους να φτάσουν εύκολα κοντά στο καλάθι ή να σουτάρουν ελεύθεροι.

Δεν κάναμε τίποτα. Θα πρέπει να κάνουμε αυτοκριτική, όλοι μας. Αυτή τη στιγμή, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ζητήσουμε συγνώμη από τον κόσμο μας, να σκύψουμε το κεφάλι και να επιστρέψουμε στη δουλειά».