Τεράστια νίκη για το Μαρούσι, με την ομάδα του Λημνιάτη να κάνει το «2 στα2» στο FIBA Europe Cup επικρατώντας εκτός έδρας της Σαμπάχ!

Το Μαρούσι πέτυχε ένα σπουδαίο-διπλό για το FIBA Europe Cup, καθώς επικράτησε με 70-82 της Σαμπάχ εκτός έδρας, δείχνοντας για μια ακόμη φορά πως θέλει να φτάσει ψηλά στην Ευρώπη! Πλέον η ομάδα της Αθήνας έκανε το «2 στα 2» στην διοργάνωση.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, το οποίο και τελείωσε 13-16 υπέρ της ελληνικής ομάδας, με τους γηπεδούχου να αντιδρούν και το Μαρούσι να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το +1 (40-41).

Ωστόσο, η ομάδα του Βετούλα καθάρισε την υπόθεση νίκη στο τρίτο δεκάλεπτο. Εκεί με ένα επιμέρους 21-13, πήρε διαφορά 9 πόντων και πήγε στην τελευταία κρίσιμη και καθοριστική περίοδο με το +9!

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το Μαρούσι κράτησε με σχετική άνεση το υπέρ της αποτέλεσμα και πανηγύρισε την νίκη. Κορυφαίος για την ομάδα του Βετούλα ήταν

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Στην επόμενη αγωνιστική το Μαρούσι θα αντιμετωπίσει την Σαρλεουά εκτός έδρας (23/10).