Ο Ντιντιέ Ντεσάμπ τόνισε ότι οι παίκτες του ήταν «σοβαροί και επιμελείς», λίγο μετά την άντεη νίκη με 4-1 επί του Ισραήλ.

Ο Ντιντιέ Ντεσάμπ τόνισε ότι οι παίκτες του ήταν «σοβαροί και επιμελείς», λίγο μετά την άντεη νίκη με 4-1 επί του Ισραήλ, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στην Βουδαπέστη για την 3η αγωνιστική του Nations League.

«Έχω θετική ανάλυση. Τέσσερα γκολ, έχει περάσει καιρός από τότε που μας συνέβη αυτό. Σκοράραμε νωρίς και ο Ενκουνκού πέτυχε ένα ωραίο γκολ. Στο ημίχρονο, μετάνιωσα για τις απώλειες μπάλας και τα τεχνικά λάθη, αλλά ήμασταν σοβαροί και επιμελείς, με πολύ ενθουσιασμό.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Είναι επίσης καλό που ο Μπράντλεϊ Μπάρκολα και ο Ματέο Γκουεντούζι ήταν καθοριστικοί από τον πάγκο», δήλωσε ο προπονητής της εθνικής Γαλλίας και πρόσθεσε:

«Δεν πρόκειται να πω ότι το Ισραήλ έχει την ίδια ποιότητα με το Βέλγιο και την Ιταλία, αλλά αυτό δεν αναιρεί αυτό που κάναμε και το κάναμε καλά. Οπως και το γεγονός ότι πετύχαμε τέσσερα γκολ. Είχαμε συγκέντρωση και πολύ καλό έλεγχο στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Ακόμη κι εάν δεν παίζει σε κάθε ματς με την Τσέλσι, ο Ενκουνκού δείχνει φρεσκάδα. Αριστερά έκανε καλά πράγματα και επίσης υποστήριξε τον Κόλο Μουάνι στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι πολύ καλό για αυτόν. Έχει μεγάλες δυνατότητες αλλά με όλους τους τραυματισμούς του, έχει μείνει λίγο πίσω. Είμαι πολύ χαρούμενος για αυτόν που πέτυχε αυτό το γκολ».