Η Αλ Νασρ πήρε μία σημαντική νίκη για το Κύπελλο του Βασιλιά χάρη σε μία απίθανη ασίστ που έβγαλε ο τερματοφύλακάς της.

H Αλ Νασρ στις τάξεις της έχει πολλά αστέρια του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Ένα από αυτά είναι -ίσως- και το πιο λαμπρό. Ο λόγος φυσικά για τον Κριστιάνο Ρονάλντο που είναι ο ηγέτης της ομάδας από τη Σαουδική Αραβία.

Ωστόσο, στο ματς του Κυπέλλου του Βασιλιά άλλος ήταν αυτός που έκλεψε την παράταση. Πρωταγωνιστής ήταν ο γκολκίπερ της Αλ Νασρ, ο οποίος στα τελευταία λεπτά του αγώνα κόντρα στη Αλ Χαζμ έβαλε πάρα πολύ δύναμη στην μπάλα. Αλλά αυτό τελικά του βγήκε σε καλό, γιατί πέρα από το ύψος που πήρε η μπαλιά του μπέρδεψε τους αντιπάλους του που έκαναν λάθος και έτσι ο Μπουσνάλ στο 92′ έκανε το 2-1 για την Αλ Νασρ που πήρε μία σημαντική νίκη και παράλληλα την πρόκριση!