Χανιά-Καλαμάτα 1-2: Οι χρυσές αλλαγές του Νίκου Αναστόπουλου, Μόρσεϊ και Ντιγκινί έκριναν το ντέρμπι για τους φιλοξενούμενους.

Με γκολ του Ντιγκινί στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Καλαμάτα έκανε την ανατροπή και έφυγε νικήτρια από την Κρήτη, επικρατώντας με σκορ 2-1 των Χανίων, στην πρεμιέρα του Β’ ομίλου της Super League 2. Χανιά-Καλαμάτα 1-2

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Ο Τσέλιος είχε ανοίξει-με κεφαλιά- τις αποστάσεις στο σκορ για τους οικοδεσπότες στο 23ο λεπτό, αλλά ο Μορσάι ισοφάρισε-με σουτ- στο 76′ για την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου, πριν ο Ντιγκινί «υπογράψει» την ανατροπή.

Tα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Παναχαϊκή-ΑΕΚ Β’ 0-1
Χανιά-Καλαμάτα 1-2
Ηλιούπολη-Αιγάλεω 22/09 (17:00)
Παναργειακός-Κηφισιά 22/09 (17:00)
Αστέρας Τρίπολης Β’-Πανιώνιος 23/09 (17:00)