Η Ελλάδα έκανε το... τέλειο πρώτο ημίχρονο στο εντός έδρας ματς κόντρα στη Φινλανδία, σημειώνοντας δύο γκολ με τους Ιωαννίδη και Κουλιεράκη.

Η αλήθεια είναι ότι η Ελλάδα δεν… έθελξε με τον τρόπο που αγωνιζόταν στα πρώτα 45 λεπτά του εντός έδρας αγώνα κόντρα στη Φινλανδία για την πρώτη αγωνιστική του Nations League.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που είχαν την κατοχή της μπάλας. Αυτό, όμως, δεν… χάλασε καθόλου τους ποδοσφαιριστές του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, όπου χάρη σε δύο γκολ έδειξαν ότι μπορούν να έχουν ποιότητα και ουσία στο παιχνίδι τους.

Η Ελλάδα αρχικά στο 23′ εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα των Φινλανδών και έκανε το 1-0 με τον Φώτη Ιωαννίδη. Το 2-0 ήρθε στο 37′ όταν ο Ιωαννίδης βρήκε ωραία τον Τσιμικά και εκείνος τον Κουλιεράκη με τον Έλληνα στόπερ από κοντά να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ!