Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, μετά το φινάλε του αγώνα μίλησε στην κάμερα της COSMOTE και αναφέρθηκε στην απόδοσή του Μαροκινού,

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αγιούμπ Ελ Κααμπί, ο Ολυμπιακός πέρασε με 3-0 από τη Λαμία και πέτυχε το «3 στα 3» στην έναρξη της εφετινής Super League. Ο Μαροκινός σούπερ σταρ των «ερυθρόλευκων» πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ (41΄,79΄) και έδωσε την ασίστ στο τρίτο που σημείωσε ο Ζέλσον Μαρτίνς στο 81΄ στο εύκολο πέρασμα του Ολυμπιακού από τη Φθιώτιδα. Μεντιλίμπαρ

Ο προπονητής των Πειραιωτών, Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, μετά το φινάλε του αγώνα μίλησε στην κάμερα της COSMOTE και αναφέρθηκε στην απόδοσή του Μαροκινού, αλλά και στη βελτίωση που παρουσίασε η ομάδα του στο δεύτερο ημίχρονο.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.
Οι δηλώσεις του Μεντιλίμπαρ

Για το ματς: “Στο δεύτερο ημίχρονο στα προηγούμενα παιχνίδια η ομάδα σταματούσε να πιέζει. Σήμερα δεν σταματήσαμε, συνεχίσαμε να πιέζουμε και έτσι βρήκαμε και άλλα γκολ”.

Για την απόδοση του Αγιούμπ Ελ Κααμπί: “Μας δίνει περισσότερα πράγματα από το να βάζει μόνο γκολ. Βοηθάει τον ίδιο όταν σκοράρει, του ανεβαίνει η ψυχολογία. Μας προσφέρει πάρα πολλά. Ίσως αν δεν σκόραρε να σταματούσε να δούλευε τόσο”