Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ δεν ήταν χαρούμενος από την εικόνα των παικτών του κόντρα στην Αthens Kallithea

Το δύο στα δύο έκανε ο Ολυμπιακός στη Super League, επικρατώντας με 2-1 της νεοφώτιστης Athens Kallithea, στο «Γ. Καραϊσκάκης», για τη 2η αγωνιστική. Η ομάδα του Πειραιά είχε τον έλεγχο στο α΄ μέρος, προηγήθηκε γρήγορα και συγκεκριμένα στο 14΄ με τον Νορβηγό πλάγιο μέσο Κρίστοφερ Βέλντε, αλλά στο 60ο λεπτό οι βελτιωμένοι μετά το ημίχρονο φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ρόμπερτς Ουλντρίκις στο 60ό λεπτό. Μεντιλίμπαρ

Ο Μεντιλίμπαρ έκανε τρεις αλλαγές ψάχνοντας το γκολ της νίκης, με μία εξ αυτών, αυτή του Ρόμαν Γιάρεμτσουκ να αποδεικνύεται «χρυσή». Ο Ουκρανός επιθετικός ήταν ο σκόρερ του δεύτερου γκολ του Ολυμπιακού, με ριμπάουντ μετά από άστοχο σουτ με προβολή του Ελ Κααμπί, στο 79΄. Με τον έναν βαθμό που είχε πάρει από την πρεμιέρα έμεινε η Athens Kallithea.

Μετά το πέρας της αναμέτρησης ο Χοσέ Λούις Μεντιλίμπαρ μιλώντας στο συνδρομητικό κανάλι δεν ήταν χαρούμενος από την εικόνα των παικτών του κόντρα στην Αthens Kallithea.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ:

«Συνέβησαν τα πάντα σε αυτό το ματς. Αρχικά ήμασταν κυρίαρχοι και στο 1ο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο. Στο 2ο ημίχρονο έγινε το αντίθετο. Κερδίσαμε με πολύ δυσκολία και τύχη.

Περνούσαν τα λεπτά και έπεφτε η απόδοση και μας επηρέασε και η αλλαγή του Έσε. Μπήκαν κάποια παιδιά χωρίς ζέσταμα και αυτό δεν βοήθησε. Περιμένουμε να δούμε τη διάγνωση. Ακόμη δεν έχουμε εικόνα.

Ο Κάρμο τον θέλαμε, δεν καταφέραμε να τον έχουμε από την αρχή. Βοήθησε πολύ πέρυσι και ελπίζουμε να κάνει το ίδιο και φέτος.