Άσχημα εξελίχθηκε η πρεμιέρα της Ίντερ απέναντι στην Τζένοα στην πρεμιέρα της Serie A. Πέναλτι-μαχαιριά της Τζένοα στο 90+5΄

Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βραζιλιάνου Μεσίας στο 90+5΄ χάρισε την ισοπαλία, 2-2, στην Τζένοα απέναντι στην Ίντερ, στην πρεμιέρα της Serie A.

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν και οι Πάρμα και Φιορεντίνα, μετά το 1-1 στο γήπεδο της πρώτης. Το σκορ άνοιξε για την Πάρμα ο Μαν στο 22ο λεπτό. Ο Μπιράγκι, όμως σο 75ο λεπτό βρήκε δίχτυα και οι «βιόλα» πήραν τον έναν βαθμό.

Έτσι έπαιξαν οι δύο ομάδες

Η εξέλιξη του αγώνα

H ομάδα της Γένοβα δυσαρέστησε την Ίντερ στο φινάλε κι ενώ είχε προηγηθεί στο 20΄ με γκολ του Βολιάκο. Όμως, η Ίντερ με δύο γκολ του Τουράμ στο 30΄ και στο 82΄ είχε το… πάνω χέρι έως ότου, ο Μεσίας «κλέψει» τον έναν βαθμό για τους γηπεδούχους.