Ελλάδα-Γερμανία: Το προβάδισμα των 12 πόντων που χτίσαμε σιγά-σιγά στην 1η περίοδο εξανεμίστηκε αλλά η Εθνική δείχνει πως μπορεί να χτυπήσει το ματς.

Η Ελλάδα ήταν… σαρωτική στην πρώτη περίοδο. Αντίθετα, στη δεύτερη η Γερμανία έδειξε το βάθος και την κλάση της και το πρώτο μέρος έκλεισε στην απόλυτη ισορροπία (36-36). Ελλάδα-Γερμανία

Το προβάδισμα των 12 πόντων που χτίσαμε σιγά-σιγά στην 1η περίοδο, εξανεμίστηκε εξ’ ολοκλήρου στην 2η περίοδο. Η Ελλάδα όμως, είναι ζωντανή, έχει παίξει πολύ καλά στο πρώτο μέρος και θα έχει την ευκαιρία της στο 2ο ημίχρονο. Είναι άριστα προετοιμασμένη και παίζει πολύ καλά.

Η Γερμανία έκλεισε το πρώτο μέρος με 12/19 δίποντα, 4/15 τρίποντα, 0/1 βολή, 20 ριμπάουντ (12-8), 9 ασίστ, 2 κλεψίματα, κανένα μπλοκ, 7 λάθη, 8 φάουλ και τους Σρούντερ – Βάγκνερ – Βάγκνερ στους 6 πόντους. Ελλάδα-Γερμανία

Η Ελλάδα έχει 12/19 δίποντα, 3/9 τρίποντα, 3/4 βολές, 12 ριμπάουντ (10-2), 9 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 μπλοκ, 4 λάθη, 7 φάουλ και τον Αντετοκούνμπο στους 10 πόντους.