Έχοντας πρωταγωνιστή τον Φερμίν Λόπεθ ο οποίος σημείωσε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Ισπανία νίκησε (3-0) την Ιαπωνία στο «Lyon Stadium».

Έχοντας πρωταγωνιστή τον μέσο της Μπαρτσελόνα Φερμίν Λόπεθ ο οποίος σημείωσε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Ισπανία νίκησε (3-0) την Ιαπωνία στο «Lyon Stadium» και εξασφάλισε τη θέση της στα ημιτελικά του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου.

Ο άσος των Καταλανών άνοιξε τις αποστάσεις στο σκορ, μετά από πάσα Πάμπλο Μπάριος.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Στο 43’ ακυρώθηκε ως οφσάιντ-μέσω VAR γκολ που σημείωσε η Ιαπωνία με τον Χογιόσα.

Ο Φερμίν Λόπεθ σκόραρε στην επανάληψη (73’), σημειώνοντας το τρίτο του γκολ στο Ολυμπιακό τουρνουά, κάνοντας το 2-0, ενώ ο επιθετικός της Τζιρόνα Αμπέλ Ρουίθ στο 85′ λεπτό- εκμεταλλεύτηκε το…ριμπάουντ από κόρνερ- ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό σκορ (3-0).

Στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει το Μαρόκο που επικράτησε με σκορ 4-0 των ΗΠΑ. Ισπανία