Ο Απόστολος Χρήστου έχασε στο νήμα το ολυμπιακό μετάλλιο και σήμερα εξέφρασε τα συναισθήματά του με μια συγκινητική ανάρτηση

«Πάλεψα μέχρι το τέλος, τα τελευταία μέτρα, την τελευταία χεριά, όπως κάνει πάντα μια ελληνική ψυχή», έγραψε σε ανάρτησή του στο Instagram ο Απόστολος Χρήστου, ο οποίος για δύο δέκατα του δευτερολέπτου έχασε το χάλκινο μετάλλιο στα 100 μέτρα ύπτιο των Ολυμπιακών Αγώνων.

Ο αγώνας του το βράδυ της Δευτέρας κράτησε όλους τους τηλεθεατές σε αγωνία καθώς ως τα τελευταία μέτρα οι διαφορές στη ζώνη των μεταλλίων ήταν ελάχιστες. Ο πρωταθλητής Ευρώπης τερμάτισε σε 52.41 και κατέκτησε την 4η θέση, καθώς ο Αμερικανός Ράιαν Μέρφι, πήρε το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 52.39.

Η ανάρτηση του Απόστολου Χρήστου

«Έπειτα από οχτώ χρόνια αναμονής, βρέθηκα σε τελικό Ολυμπιακών Αγώνων χτυπώντας στο στήθος μου το εθνόσημο πλησιάζοντας στην πισίνα για να αγωνιστώ από περηφάνια. Απόστολος Χρήστου

Μπορεί να μην ήρθε το μετάλλιο που ονειρευόμουν τόσο καιρό αλλά μέσα μου ξέρω ότι έδωσα τον καλύτερο μου εαυτό και πάλεψα μέχρι το τέλος, τα τελευταία μέτρα, την τελευταία χεριά, όπως κάνει πάντα μια ελληνική ψυχή. Σας ευχαριστώ όλους μέσα από την καρδιά μου», έγραψε ο 27χρονος πρωταθλητής, μια μέρα μετά τον τελικό.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου