Το Αργεντινή-Μαρόκο συνεχίστηκε μετά από δυο ώρες, με τον ρέφερι να ακυρώνει το γκολ της Αλμπισελέστε και κατοχυρώνει τη νίκη των Αφρικανών με 2-1.

Δεν ξανάγινε. Αργεντινή και Μαρόκο επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο του Σεντ Ετιέν, δύο ώρες μετά το προσωρινό-όπως αποδείχθηκε- τέλος του μεταξύ τους αγώνα (2ος όμιλος). Αργεντινή-Μαρόκο

Το παιχνίδι συνεχίστηκε αφού υπήρξε αναγκαστική έξοδος των θεατών. Ο Σουηδός διαιτητής Νίμπεργκ ακύρωσε το γκολ που είχε πετύχε ο Μερδίνα στο 106′ (!) ως οφσάιντ, μετά από έλεγχο VAR, οι δύο ομάδες ομάδες έπαιξαν για τρία λεπτά, πριν λήξη η αναμέτρηση που βρήκε τελικά νικήτρια την ομάδα του Μαρόκου με σκορ 2-1, μετά από σχεδόν 230 λεπτά.

Ο διαιτητής φερόταν να σφύριξε αμέσως τη λήξη του αγώνα μετά το γκολ του Μεδίνα, όμως τον κάλεσαν από το VAR να γίνει έλεγχος για οφσάιντ, κάτι δεν μπόρεσε να κάνει αφού υπήρξε εισβολή φιλάθλων-του Μαρόκου- στον αγωνιστικό χώρο, με τον προπονητή της Αργεντινής Χαβιέ Μασεράνο να στέλνει τους παίκτες στα αποδυτήρια.

Σε περίπτωση που σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις φυσικά και στο YouTube.

Τελικά όταν οι δυο ομάδες βγήκαν ξανά στο γήπεδο μετά από δυο ώρες, ο ρέφερι ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ στην αρχή της φάσης σε on field review, με αποτέλεσμα το σκορ να παραμείνει 2-1 υπέρ του Μαρόκο.