Ο Κάρλος Αντσελότι μίλησε μετά το τέλος της αναμέτρησης της Ρεάλ Μαδρίτης και στάθηκε στο γκολ που ακύρωσαν.

Η Ρεάλ Μαδρίτης σε μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές στα χρονικά του Champions League και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Χοσέλου, που πέρασε στο ματς στο 81′ και πέτυχε δύο γκολ, νίκησε χθες με 2-1 την Μπάγερν Μονάχου στη ρεβάνς των ημιτελικών στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και πανηγύρισε μία μεγάλη πρόκριση στον τελικό της 1ης Ιουνίου, όπου θα βρει στο «Γουέμπλεϊ» την Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Η Μπάγερν διαμαρτύρεται για την ακύρωση του γκολ του Ντε Λιχτ στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο Κάρλο Αντσελότι είχε και τα δικά του παράπονα:

«Ο βοηθός σήκωσε τη σημαία, ο διαιτητής σφυρίζει και σταματάμε. Ίσως δεν ήταν οφσάιντ, αλλά είναι ξεκάθαρο ότι σφύριξε. Γκρινιάζουν για το γκολ και εμείς για ένα άλλο που μας ακύρωσαν, επειδή ο Κίμιχ έκανε θέατρο και το γκολ έπρεπε να μετρήσει», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Ιταλός τεχνικός.