Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα από τη Μπαρτσελόνα στην παράταση με τους ερυθρόλευκους να «βράζουν» με τις διαιτητικές αποφάσεις

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα από τη Μπαρτσελόνα στην παράταση με τους ερυθρόλευκους να «βράζουν» με τη διαιτησία και τις αποφάσεις στο τέλος. Έκτος από το φάουλ του Πετρούσεφ, οι ερυθρόλευκοι φωνάζουν για την επαναφορά 12.5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα που έφερε την ισοφάριση με τον Λαπροβίτολα.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Με γυμνό μάτι, φάνηκε να υπάρχει παράβαση πέντε δευτερολέπτων από τους Καταλανούς, ωστόσο οι διαιτητές δεν σφύριξαν και λίγο αργότερα η NOVA έκανε τη δουλειά. Χρονομέτρησε τη φάση και έδειξε ότι πράγματι υπήρξε παράβαση. Η μπάλα μπήκε στο παρκέ, ο Λαπροβίτολα σκόραρε το λέι-απ της ισοφάρισης (71-71) και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση καθώς το σουτ του Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος που ακολούθησε ήταν μεν καλό, αλλά άστοχο. Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα