Super League 2: Η Καλλιθέα νίκησε την Ηλιούπολη (4-0), ο Ιωνικός στα Χανιά (0-1) και η ομάδα του «Ελ Πάσο» απέχει έξι βαθμούς από τους κρητικούς.

Με τέσσερα γκολ (4-0) φιλοδώρησε η Athens Kallithea την Ηλιούπολη, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των play offs του Β΄ ομίλου, στη Super League 2. Η Athens Kallithea έφτασε τους 34 βαθμούς και εδραιώθηκε στην πρώτη θέση του Νότιου Ομίλου, σε συνδυασμό με την εντός έδρας ήττα των Χανίων, με 1-0, από τον Ιωνικό.

Συγκεκριμένα, η Athens Kallithea προηγήθηκε με γκολ του αρχηγού της, Γιάννη Λουκίνα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται έντονα για οφσάιντ. Ο Λουκίνας έκανε και το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ με μία εξαιρετική προσπάθεια ο Ντεμέτριους στο 57ο λεπτό τριπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τόρες.

Σε περίπτωση που σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις φυσικά και στο YouTube.

Τα Χανιά πίεσαν τον Ιωνικό στο ά μέρος, αλλά εν τέλει τιμωρήθηκαν από την ομάδα της Νίκαιας. Ο Οικονομίδη ήταν ο σκόρερ του Ιωνικού… σημειώνοντας το γκολ που… πλήγωσε τα Χανιά στην προσπάθεια ανόδου στη Super League, αφού βρίσκονται στο -6 από τους από την πρώτη Athens Kallithea.

Στις αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής των Play Off του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Χανιά-Ιωνικός 0-1
Athens Kallithea FC-Ηλιούπολη 4-0
Ρεπό: Καλαμάτα