Ο Κίμιχ ήταν έξαλλος μετά την ήττα στο ντέρμπι και κατακεραύνωσε τους συμπαίκτες του για την κακή τους εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Μπάγερν Μονάχου έχει αφήσει και επίσημα το στέμμα της πρωταθλήτριας, μετά την σημερινή της ήττα με 2-0 από την Ντόρτμουντ το βράδυ του Σαββάτου. Τα γκολ των Καρίμ Αντεγιέμι και Τζούλιαν Ράιερσον σφράγισαν τους τρεις βαθμούς για τους φιλοξενούμενους, καθώς ο Κέιν έχασε δύο χρυσές ευκαιρίες για να δώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του και προκάλεσε την οργή των πιστών της Μπάγερν. Ο Κίμιχ ήταν έξαλλος μετά την ήττα στο ντέρμπι και κατακεραύνωσε τους συμπαίκτες του για την κακή τους εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Προειδοποίησε ότι μπορεί να καταλήξουν με άδεια χέρια στο τέλος της περιόδου αν δεν βελτιωθούν για την αναμέτρηση με την Άρσεναλ στο Τσάμπιονς Λιγκ, αφού οι ελπίδες τους για το πρωτάθλημα της Μπουντεσλίγκα έγιναν καπνός.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις και στα social media. Επειδή ξέρουμε ότι ίσως δεν ψάξεις, σου τα έχουμε έτοιμα. Στο link εδώ κάνεις like στο Facebook. Βέβαια, επειδή ίσως είσαι πιο πολύ της εικόνας, κάνε follow στο Instagram. Λοιπόν, τι περιμένεις για να το κάνεις; Δύο κλικ παραπάνω είναι.

Μιλώντας στο Sky Sports μετά τον αγώνα, ο Κίμιχ δήλωσε: «Αναρωτιέμαι πώς θα μπορούσαμε να αποδώσουμε έτσι σε ένα τέτοιο παιχνίδι. Είναι εντελώς ανεξήγητο για μένα, είναι εντελώς ακατανόητο. Στο δεύτερο ημίχρονο είχες την αίσθηση ότι δεν διακυβεύεται τίποτα. Ήταν σαν ένα φιλικό παιχνίδι. Πρέπει να πάμε σπίτι και να αναρωτηθούμε. Δεν έχει σημασία ποιος είναι στην ομάδα. Θα είναι δύσκολο την επόμενη εβδομάδα απέναντι στη Χάιντενχαϊμ και φυσικά στο Champions League».