Αναλυτικά όσα έγιναν σήμερα στα γήπεδα της Super League 2.

Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε με εκτός έδρας νίκη επί του Μακεδονικού στη διαδικασία των πλέι οφ του Α΄ ομίλου στη Super League 2, επικρατώντας με 3-1 και πλησιάζοντας ακόμα περισσότερο στην άνοδο, μετά την ισοπαλία της ΑΕΛ στον Βόλο με τη Νίκη.

Ο Τσάπρας έβαλε μπροστά τους Βοιωτούς στο 5ο λεπτό, ο Σιμόνι ισοφάρισε στο 46΄ αλλά τα γκολ του Ρομό στο 58΄ και Κουάδρα στο 64΄ έστεψαν νικήτρια την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου.

Στον Βόλο, όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο. Η Λάρισα προηγήθηκε με τον Πεντρόζο στον 17΄ και ο Γαβριηλίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 28ο λεπτό.

Στις αναμετρήσεις των πλέι άουτ, η Κοζάνη επικράτησε της Αναγέννησης Καρδίτσας 1-0 με ένα φάουλ του Γιάκου στο 87΄, ενώ Αιολικός και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 (29΄ Ενομό – 14΄ Κούστα).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ PLAY OUT

Με θρίαμβο ξεκίνησε ο Ιωνικός στα πλέι οφ της Super League 2 (Β΄ όμιλος). Καταιγιστικοί οι Νικαιώτες, συνέτριψαν τα Χανιά με 5-1 και μπήκαν στο «κόλπο» της ανόδου καθώς απέχουν πια τρεις βαθμούς από την πρωτοπόρο Athens Kallithea, που παίζει αύριο στην Ηλιούπολη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο ημίχρονο (7΄ Σαλαζάρ, 11΄ Σόουζα, 43΄ Οικονομίδης), έφτασαν στο 4-0 με τον Ντάουντα στο 52΄, μείωσε ο Νίλι στο 56΄ και ο Οικονομίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 83ο λεπτό.

Στα πλέι άουτ και στο μοναδικό παιχνίδι που διεξήχθη, ο Γιούχτας έφυγε νικητής με 1-0 από την Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή με το τέρμα του Μπρους στο 30΄.