Απόλυτος κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι με τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ αφού προηγείται με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Απόλυτος κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι με τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Ο Δικέφαλος του Βορρά δείχνει τα δόντια του από το πρώτο μέρος του παιχνιδιού και έχει καταφέρει να πάρει σκορ πρόκρισης.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φτάσει στο 1-0 στο 27′ όταν σε κόρνερ του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά ο Κουλιεράκης πήρε την κεφαλιά-πάσα στο πρώτο δοκάρι για να έρθει στο δεύτερο ο Μπάμπα και με νέα κεφαλιά να την στείλει στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 33ο λεπτό ήρθε και το 2-0 για τους γηπεδούχους. Ο Κουλιεράκης μετά από ένα κόρνερ έμεινε στην επίθεση, δέχτηκε τη μπάλα στα δεξιά της επίθεσης, πήρε μέτρα προς τα μέσα, έκανε το σουτ με το αριστερό η μπάλα βρήκε λίγο, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0 του ΠΑΟΚ.

Οι Θεσσαλονικείς πήραν σκορ πρόκρισης στο 42′ με σκόρερ τον Μπράντον Τόμας. Ο Τάισον είδε στο δεύτερο δοκάρι τον Ισπανό μόνο του, του έκανε τη σέντρα με τον Μπράντον Τόμας να πιάνει την κεφαλιά-ψαράκι και να την στέλνει στη δεξία γωνία της Ντίναμο.