Ο Κιλιάν Εμπαπέ με δύο γκολ έδωσε ξανά τη λύση βγάζοντας από το αδιέξοδο την Παρί Σεν Ζερμέν.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ με δύο γκολ έδωσε ξανά τη λύση βγάζοντας από το αδιέξοδο την Παρί Σεν Ζερμέν στη σημαντική νίκη στην έδρα της αξιόμαχης Μπρεστ με 3-2, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στη Ligue 1.

Σου αρέσουν τα μοναδικά αφιερώματα; Οι σπάνιες ρετρό ιστορίες; Τα εμπεριστατωμένα κείμενα άποψης; Ή θες να ενημερώνεσαι για κάθε hot trend της ημέρας; Ό,τι και να ψάχνεις, το Debut.gr στα παρέχει όλα.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε ξεκίνησε δυνατά το ματς και στο πρώτο ημίωρο κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 χάρη στα γκολ των Ζαίρ-Εμερί (16′) και Μπαπέ (28′), αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφθασαν στην ισοφάριση με τα τέρματα των Μουανιέ (43′) και Ντουαρόν (52′).

Η Παρί στα τελευταία λεπτά πίεσε για τη νίκη και τα κατάφερε στο 89ο λεπτό με το μεγάλο αστέρι και αρχηγό της. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 10ης αγωνιστικής και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Κλερμόν-Νις 0-1 (74΄ Μπουνταουΐ)
Ρεμς-Λοριάν 1-0 (84′ Εσμπράν)
Λανς-Ναντ 4-0 (27΄πεν.,72΄πεν. Σοτοκά, 58΄ Μεντίνα, 89΄ Ελ Αϊναουϊ)
Μπρεστ-Παρί ΣΖ 2-3 (43′ Μουανιέ, 52′ Ντουαρόν-16′ Ζαίρ-Εμερί, 28′, 89′ Εμπαπέ)