Η Λίβερπουλ πατάει καλά στο γήπεδο. Και το απέδειξε για ακόμη μια φορά σήμερα επικρατώντας της Γουέστ Χαμ με 3-1 για την 6η αγωνιστική της Premier League.

Καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης η Λίβερπουλ ήταν ανώτερη. Το σκορ άνοιξε στο 16′ με πέναλτι ο Μοχάμεντ Σαλάχ αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Τζάροντ Μπόουεν πριν ολοκληρωθεί το 1ο μέρος.

Σου αρέσουν τα μοναδικά αφιερώματα; Οι σπάνιες ρετρό ιστορίες; Τα εμπεριστατωμένα κείμενα άποψης; Ή θες να ενημερώνεσαι για κάθε hot trend της ημέρας; Ό,τι και να ψάχνεις, το Debut.gr στα παρέχει όλα.

Στο 60ό λεπτό ο Ντάργουιν Νούνιες ανέκτησε το προβάδισμα για λογαριασμό της ομάδας του που συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες και στο 85′ ο Ντιόγκο Ζότα από κοντά, τέσσερα λεπτά αφότου πέρασε στον αγώνα, “κλείδωσε” τη νίκη για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Μάντσεστερ Σίτι – Νότιγχαμ 2-0 (7′ Φόντεν, 14′ Χάλαντ)
Κρίσταλ Πάλας – Φούλαμ 0-0
Λούτον – Γουλβς 1-1 (65′ πεν. Μόρις / 50′ Νέτο)
Μπρέντφορντ – Έβερτον 1-3 (28′ Γένσεν / 6′ Ντουκουρέ, 67′ Ταρκόβσκι, 71′ Κάλβερτ-Λιούιν)
Μπέρνλι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 (45′ Φερνάντες)
Τσέλσι – Άστον Βίλα 0-1 (73′ Γουότκινς)
Άρσεναλ – Τότεναμ 2-2 (26′ αυτ. Ρομέρο, 54′ πέν. Σακά / 42′, 55′ Σον)
Λίβερπουλ – Γουέστ Χαμ 23-1 (16′ πέν. Σαλάχ, 60′ Νούνιες, 85′ Ζότα / 42′ Μπόουεν)
Μπράιτον – Μπόρνμουθ 3-1 (45+2′ αυτ. Κέρκεζ, 46′, 77′ Μιτόμα / 25′ Σολάνκε)
24/09 18:30 Σέφιλντ – Νιούκαστλ