Δεκατέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Πορτού, «λύτρωσε» την Τζιρόνα.

Δεκατέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο 31χρονος Ισπανός επιθετικός, Πορτού, «λύτρωσε» την Τζιρόνα και με το γκολ που σημείωσε στο 88΄.

Έτσι, χάρισε στους γηπεδούχους την 3η τους νίκη σε 4 ματς στο ξεκίνημα της La Liga (έχουν και μία ισοπαλία), με 1-0 επί της Λας Πάλμας.

Σου αρέσουν τα μοναδικά αφιερώματα; Οι σπάνιες ρετρό ιστορίες; Τα εμπεριστατωμένα κείμενα άποψης; Ή θες να ενημερώνεσαι για κάθε hot trend της ημέρας; Ό,τι και να ψάχνεις, το Debut.gr στα παρέχει όλα.

Η ομάδα του Μίτσελ είχε σκοράρει και στο 30΄ με τον Άλεξ Σουάρες, αλλά το γκολ δε μέτρησε μετά την εξέταση της φάσης από το VAR. Χωρίς «τρίποντο» και με δύο ισοπαλίες στην πρώτη τετράδα αγώνα, παρέμειναν οι «νεοφώτιστοι» στην κορυφαία κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος.