Ο Μακ Άλιστερ με διαγώνιο σουτ από το ύψος του πέναλτι στο 46' άνοιξε το σκορ για την Αργεντινή κόντρα στην Πολωνία.

Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη. Η Αργεντινή είναι η μοναδική ομάδα στο χορτάρι και παρά το κατά φαντασίαν πέναλτι στο 39′ έπρεπε να προηγείται στο σκορ. Και το γκολ που έψαχνε το έβαλε ο ΜακΆλιστερ.

Όπως με το Μεξικό, έτσι και με την Πολωνία, η Αργεντινή μπήκε φουριόζα στο β’ ημίχρονο ψάχνοντας το γκολ.

Και ό,τι ψάχνεις, συνήθως σε βρίσκει. Και το γκολ βρήκε την Αργεντινή στο 46ο λεπτό του αγώνα.

Σε γύρισμα από τα δεξιά ο μέσος της αλμπισελέστε στο ύψος του πέναλτι έκανε ένα διαγώνιο σουτ στο οποίο ο Σέσνι δεν είχε απάντηση και έγραψε το 1-0.

Άλβαρεζ πλασεδάρα και 2-0 η Αργεντινή (vid)

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΗ η Αργεντινή! Ο Τζούλιαν Άλβαρεζ έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ και μάλιστα με… γκολάρα.

Έγινε κάτοχος της μπάλας και με ασύλληπτο πλασέ έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι του Σέζνι, γράφοντας το 2-0 για την «αλμπισελέστε». Με τα ως τώρα δεδομένα, η Αργεντινή προκρίνεται ως πρώτη και η Πολωνία ως δεύτερη.

Δείτε την πλασεδάρα του Άλβαρεζ για το 2-0 της Αργεντινής

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις τόσο στο Facebook και στο Instagram για περισσότερο υλικό. Α, πού είσαι; Κάνε Subscribe και στο κανάλι του Debut.gr στο Youtube για να μην χάσεις κανένα νέο βίντεο. Ακόμα εδώ είσαι; Άντε, πήγαινε! Τώρα κιόλας λέμε! Θα περιμένουμε όσο χρειαστεί! Αλήθεια λέμε, όσο κι αν δεν μας πιστεύεις!