Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι πραγματοποίησε μία υπέροχη κούρσα αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει τον Σαουδάραβα τερματοφύλακα.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι απέδειξε για ακόμα μία φορά πόσο παιχταράς είναι. Στο ματς με την Σαουδική Αραβία δεν έχασε ευκαιρία να… σολάρει και να περάσει σαν σταματημένους τους αντιπάλους του.

Με το σκορ ήδη στο 2-0 και λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, ο «Λέβα» πήρε τη μπάλα, πέρασε τους αντιπάλους του και έφτασε μία ανάσα από το 3-0.

Ωστόσο, δεν κατάφερε να σκοράρει παρά το τετ-α-τετ που βρέθηκε με τον Σαουδάραβα τερματοφύλακα.

Μουντιάλ 2022: Ασίστ ο Λεβαντόφσκι, γκολ ο Ζιελίνσκι – Έπιασε πέναλτι ο Σέζνι (vid)

Η Σαουδική Αραβία πιέζει από τα πρώτα λεπτά και απειλούσε συνεχώς την εστία του Σέζνι. Ωστόσο, η ομάδα που «χαμογέλασε» πρώτη ήταν η Πολωνία. Μουντιάλ

Ο Αλ Οβαίας νίκησε σε πρώτο χρόνο τον Λεβαντόφσκι στο τετ-α-τετ, ο Πολωνός όμως επέμεινε και γύρισε στον αμαρκάριστο Ζιελίνσκι που εκτέλεσε με τη μια στον ουρανό των διχτύων.

Το παιχνίδι απέκτησε μία άγρια ομορφιά.

Λίγα δευτερόλεπτα μετά, ο «Λέβα» έπιασε μονοκόμματο σουτ, το οποίο ωστόσο πέρασε παράλληλα από την εστία.

Πέντε λεπτά μετά το προβάδισμα των Πολωνών, οι Σαουδάραβες, μετά από παρέμβαση του VAR, κέρδισαν πέναλτι.

Ο Σέζνι, όχι μόνο έπιασε το πέναλτι του Αλ Νταουσαρί, αλλά και στην επαναφορά είπε όχι και στον Αλ Μπουραίκ.

Ο Πολωνός γκολκίπερ έχει κατεβάσει τα ρολά!

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις τόσο στο Facebook και στο Instagram για περισσότερο υλικό. Α, πού είσαι; Κάνε Subscribe και στο κανάλι του Debut.gr στο Youtube για να μην χάσεις κανένα νέο βίντεο. Ακόμα εδώ είσαι; Άντε, πήγαινε! Τώρα κιόλας λέμε! Θα περιμένουμε όσο χρειαστεί! Αλήθεια λέμε, όσο κι αν δεν μας πιστεύεις!