Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μπακς έφυγαν νικητές από την αναμέτρηση με τους Ρόκετς και την έδρα τους με σκορ 125-105.

Σαρωτικός ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη επί των Ρόκετς με 125-105 μέσα στο Μιλγουόκι.

Ο Greek Freak ήταν πραγματικά ασταμάτητος και μέτρησε 44 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Άξιος συμπαραστάτης του ο Τζρου Χόλιντεϊ με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ και 10 ασίστ. Γιάννης Αντετοκούνμπο

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Milwaukee Bucks (@bucks)

Για τους γηπεδούχους Ρόκετς ξεχώρισαν οι Γκριν (22/4/2), Πόρτερ Τζούνιορ (18/5/7) και Μάρτιν Τζούνιορ (14/5/2).

Τα «ελάφια» έδειξαν από το πρώτο κιόλας δωδεκάλεπτο τα… δόντια τους. Οι Μπακς πήραν προβάδισμα 18 πόντων (41-23), το οποίο διατήρησαν μέχρι το ημίχρονο (67-48). Στην τρίτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι στο επιμέρους σκορ (98-79) και έτσι η ομάδα του Μιλγουόκι έφτασε με άνεση και +20 στη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς αυτή τη σεζόν.

Αν σου αρέσει το περιεχόμενο της σελίδας μας μπορείς να μας ακολουθήσεις τόσο στο Facebook και στο Instagram για περισσότερο υλικό. Α, πού είσαι; Κάνε Subscribe και στο κανάλι του Debut.gr στο Youtube για να μην χάσεις κανένα νέο βίντεο. Ακόμα εδώ είσαι; Άντε, πήγαινε! Τώρα κιόλας λέμε! Θα περιμένουμε όσο χρειαστεί! Αλήθεια λέμε, όσο κι αν δεν μας πιστεύεις.