Ο Ολυμπιακός με ένα φοβερό δεύτερο ημίχρονο και τον Ελ Αραμπι να πετυχαίνει χατ τρικ σκόρπισε τον Ατρόμητο με 4-0.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του Ατρομήτου με 4-0 στο Γεώργιος Καραϊσκάκης και πάει με ανεβασμένη την ψυχολογία στο ματς με τη Μαρσειγ.

Στο χορτάρι

Ο Ολυμπιακός ήταν αρκετά κινητικός εξαρχής και προσπάθησε να επιβάλλει τον ρυθμό του. Απέναντι σε έναν αντίπαλο που έχει δείξει στα φετινά παιχνίδια πως είναι αρκετά οργανωμένος και αποτελεσματικός.

Οι ρυθμοί του παιχνιδιού διατηρήθηκαν σε υψηλό επίπεδο χωρίς όμως κάποια ομάδα να σκοράρει.

Το 1-0 ήρθε στο 51ο λεπτό όταν ο Ελ Αραμπι βρήκε δίχτυα μετά από ασίστ του Φορτούνη.

Δεκατρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Εμβιλά να τροφοδοτήσει τον Χασαν για το 2-0.

Ο Ατρόμητος δεν βρήκε απάντηση στα γρήγορα γκολ του Ολυμπιακού και το σκορ διατηρήθηκε μέχρι και το τέλος του αγώνα.

MVP

Αναμφίβολα ο Ελ Αραμπί. Και για έναν και μόνο λόγο. Η φοβερή επιρροή που ασκεί στο παιχνίδι του Ολυμπιακού.

Οι Πειραιωτες δεν είχαν βρει δίχτυα για ένα ολόκληρο ημίχρονο και 11 λεπτά μετά την αλλαγή του βρήκε δίχτυα.

Πέρα από την αποτελεσματικότητα του, ο τρόπος που κινείται ο Ολυμπιακός στο γήπεδο αλλάζει ραγδαία. Γίνεται στόχος όλων των προσπαθειών και τις μετατρέπει σε γκολ.

Αποκορύφωμα της εμφάνισής του, τα επόμενα δύο γκολ που συμπλήρωσαν το χατ τρικ του. Το δεύτερο γκολ στο 81′ μετά από ασίστ του Λοβερα και το τρίτο στο 86ο λεπτό.