Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη κόντρα στον Άρη για την πρώτη αγωνιστική των playoffs, αυξάνοντας τη διαφορά του από τη δεύτερη θέση στους 19 βαθμούς

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του Άρη με 1-0 για την 1η αγωνιστική των playoffs, αυξάνοντας τη διαφορά του από την ομάδα του Μάντζιου στους 19 βαθμούς. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της προς τον δεύτερο σερί τίτλο. Πλέον, μένει μόνο η μαθηματική εξασφάλισή του. ν ν. ν ν. ν ν. ν ν. ν ν. ν ν. ν ν. ν ν. ν ν. ν ν. ν ν. ν.

Το ματς Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός μπήκε καλύτερα στο γήπεδο και έφτασε κοντά στο γκολ στο 7ο λεπτό. Το σουτ του Μπρούμα, όμως, πέρασε λίγο άουτ. Λίγα λεπτά αργότερα ο Κουέστα απέκρουσε τη μπάλα, γλιτώνοντας το αυτογκόλ για την ομάδα του. ν ν ν. .ν. .ν. .ν. .ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν

Όμως, δεν τα κατάφερε και στη φάση του 37ου λεπτού. Οι παίκτες του Ολυμπιακού συνεργάστηκαν άψογα. Ο Μπουχαλάκης γύρισε τη μπάλα στον Μασούρα κι εκείνος να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του. Τρία λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός έμεινε με 10 παίκτες, μετά την απευθείας κόκκινη που δέχθηκε ο Λαλά για μαρκάρισμα στον Σάσα. ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν ν

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός προσπάθησε να υπερασπιστεί το προβάδισμά του. Ο Άρης δεν μπόρεσε να βρει καθαρές ευκαιρίες για την ισοφάριση. Έτσι, το παιχνίδι έληξε χωρίς άλλα τέρματα, με τους γηπεδούχους να αυξάνουν τη διαφορά τους από τη δεύτερη θέση. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν στο +1 από τον τρίτο ΠΑΟΚ. ν. ν. ν.  ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν .ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν. ν.